Suitsetamisest loobumise nõustamine

05.06.2018 on minu elu õnnepäev. Just seetõttu, et siis ma reaalselt viisin ellu otsuse suitsetamine maha jätta. Selleks ajaks olin pidevalt suitsetanud 30 aastat, ja kui ma ei oleks otsustanud loobuda, siis ilmselt oleks suitsetanud ka järgmised 30 aastat. Sõltuvusega on selline lugu, et seda n-ö loobumispäeva ei pruugi tulla, kui oma meeleolusid arvestad. Ikka ja jälle on põhjus sigarett läita, kas siis enda lohutamiseks või siis hoopis tunnustamiseks.

Suitsetamise puhul on tegemist ahelaga, mis ennast iga järgmise sigaretiga toidab. Oodata, et nüüd tuleb õnnepäev, või täna on hea päev, on enesepetmine. Kui loobud sigarettidest, saab rääkida tervisest.

Suitsetamise mahajätmist ei tasu edasi lükata, paremat aega kui praegu, ei tule enam kunagi. 30 aastat suitsetasin, enamjaolt 2 pakki päevas. Arvasin, et suits on mu sõber, aga valus auk rahakotis ja salasigaretid andsid märku, et miski on ikka väga valesti. Just raha allesjäämine on üks tugev motiiv loobuda. Säästan praegu 240 € kuus sigarettide arvelt, see on päris suur summa. Ja loomulikult on ka tervis tagasi, ei ole enam köha ja hääl on läinud heledamaks. Ja mis ka oluline, ma ei haise enam konide järele. Mul ei ole hommikuti vajadust kohe suitsu teha ja õhtul enne magamajäämist viimast kimuda.

Kasutasin mahajätmisel ka nikotiinasendusravi, kõigepealt nikotiinispreid, seda läks oma 1000 € eest. Siis nätse, siis pastille ja plaastrit, ning siis tavalist nätsu. Lasin üksvahe endale ka kõrvanõelad panna, aga ei aidanud, ostsin ka magnetid, need ka ei aidanud. Kokku oli asendusravi peal 2 aastat, alates 5. juunist 2020 olen olnud nikotiinivaba.

Mida siis teha, kui suitsuisu peale tuleb? Mina löön siis tavaliselt risti ette ja tuletan enesele meelde, kuipalju mulle mu raha meeldib. Unes tihtipeale suitsetan, aga see on õnneks unes, ärgates olen kaine. 

Kui sa oled nüüd otsustanud suitsetamisest loobuda, siis:

  • Saan olla sulle abiks sobiva asendusravi valimisel.
  • Toetan sind igapäevaselt telefonikõnega, et su motivatsiooni hoida ja tõsta.
  • Saan sinuga kokku ja räägime sinust ja su sõltuvusest.
  • Kui on muresid, mis sinu arvates takistavad suitsetamise mahajätmist, siis saame arutada ka neid, ja loodame, et leiame lahendused.

Me oleme loodud väikesteks imedeks. Ära siis seda omalt poolt riku, sest suitsetamine teeb tervisele haiget!

Riina Kenn
kenn.riina@gmail.com
5397 1245

Suitsetamisest loobumisest räägivad meie videod Youtubes.